Arnavutköy Meclisi'ne En Genç Aday Adayı

Arnavutköy Meclisi'ne En Genç Aday Adayı

17 Kasım 2013 Pazar 21:59
Ak Parti'nin, Belediye Meclis Üyeliği başuru süresini 1 ay daha uzatmasının ardından müracaat sayısı her geçen gün artarak devam ediyor.

Bu hafta başvuruların en özelini Emrah Yıldız gerçekleştirdi. Arnavutköy Belediye Meclis Üyeliği için aday adaylığı müracaatını gerçekleştiren Emrah Yıldız, en genç aday adayı olarak dikkat çekti. 26 yaşındaki Emrah Yıldız'ın  başvurusunu kabul eden Ak Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Ercan Üner, "Böylesine genç kardeşlerimizin başvuruları bizleri çok mutlu ediyor" dedi.

 

Kalabalık bir hemşeri ve esnaf grubuyla Ak Parti İlçe Binasına gelen Emrah Yıldız, Arnavutköy Belediye Meclis Üyeliği'ne aday adayı olduğunu açıklayarak resmi başvurusunu İlçe Başkanı Ercan Üner'e teslim etti. Resmi başvurusunu gerçekleştiren Emrah Yıldız başvuru sonrası bir konuşma yaparak gençlerin Arnavutköy siyasetinde ve Arnavutköy Belediyesinde söz sahibi olması gerektiğini dile getirerek, "Esnaf kardeşiniz olarak Arnavutköylü işçi ve esnaf kardeşlerimizden aldığım cesaretle hem safımı belli etmek için hem de Arnavutköy'ün Arnavutköylüler tarafından yönetilmesi için aday adayı oldum. Arnavutköy Arnavutköylüler tarafından yönetilmelidir. Çünkü Arnavutköy'ün sorun ve sıkıntılarını en iyi bizler biliriz. Bu yüzden aday adayı oldum. Arnavutköy Belediyesinde gençlerinde söz sahibi olması gerektiğine inanıyorum. Bugün bizi yalnız bırakmayarak destek için gelen başta Sivil Toplum Örgütü Temsilcilerimize, bölgemizin kanaat önderlerine, esnaf kardeşlerimize ve aileme çok teşekkür ediyorum. Zorlu bir sürece adım attığımın farkındayım. Ancak partim ve büyüklerim uygun görürse Arnavutköy'e hizmet etmek adına çalışmalar yapmak istiyorum. Bu sürecin sonunda aday olayım yada olmayayım, seçileyim yada seçilmeyeyim karar ne olursa olsun Ak Partiliyiz. Yine aynı heyecan ve aynı düşünceler için partimiz adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. Durmak yok davamıza devam diyorum" ifadelerini kullandı.

Üner: "Genç kardeşlerimizin başvurusu bizleri daha fazla mutlu ediyor"

Daha sonra bir konuşma yapan Ak Parti İlçe Başkanı Ercan Üner; "Bugün itibariyle başvurusunu aldığımız 125. Meclis Üyesi aday adayı olan genç kardeşimize çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. Böylesine genç kardeşlerimizin başvuruları bizleri mutlu ediyor. Bu manada gençlerin siyasette olması ve Arnavutköy'ün yönetiminde söz sahibi olmayı istemeleri bizi çok mutlu etmektedir. Siyaset uzun süreli bir yolculuktur. Bu bağlamda sabır gerektirir. Bu açıdan baktığımızda Emrah kardeşimizin müracaatını siyasete başlangıç olarak görmekte fayda var. Kendisi bizlerden bir adım önde. Başbakanımızın bugünlere geliş sürecine baktığımız zaman ne badireler atlatarak geldiğini görüyoruz. Bir çok kez başvuru yapmış ama başarılı olamamış ve yılmadan çalışmaya devam etmiş. O yüzden de aday adayı olan arkadaşlarımıza her zaman sayın Başbakanımızı örnek gösteriyorum. Biz sadece 2014 Mart sonuna kadar değil, daha sonrasında da birlikte çalışarak bu yolda omuz omuza yürümek istiyoruz. Arnavutköy'ün geleceği açısından herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini her platformda dile getiriyoruz. Arnavutköy'ün dününe baktığımız zaman tankerlerle su taşıdığımız günlerden havaalanı, Kanal İstanbul gibi projeleri konuştuğumuz günlere geldik. Bir gün gelecek uçakların sesinden şikayet edeceğiz, trafikten şikayet edeceğiz. Bunların sebebi Arnavutköy'ün gün geçtikçe gelişmesidir. Nasıl bir yolculuk yaptığımızı görmemiz açısından bu örnekleri dikkatle görmek lazım. Daha da iyiye gideceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Genç yaşta siyasete atılan ve söz sahibi olmak isteyen Emrah kardeşimize bu süreçte başarılar diliyorum. Allah hayırlara vesile kılsın" diye konuştu.

Emrah Yıldız Kimdir ?

 

1987 Erzurum Horasan doğumlu olan Emrah Yıldız, yaklaşık 25 yıldır Arnavutköy'de ikamet ediyor.

Evli ve 1 çocuk babası olan Yıldız, Arnavutköy'de ayakkabı mağazası işleterek Arnavutköy'de ticari faaliyetlerine devam ediyor.

Arnavutköy Rehberi
Kategori:
Bu sayfada sizin de yorumunuz yayınlanabilir!
Haber ile ilgili fikir ve düşüncelerinizi diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Genel olarak hangi sosyal ağı kullanıyorsunuz?


Babasından naklen anlattığına göre, "Ömer İbnu'l-Hattab'ın iki oğlu Abdullah ve Ubeydullah (ra), Irak'a giden bir orduya katılıp sefere çıktılar. Bu seferde, Basra emiri olan Ebu Musa el-Eş'ari (ra)'ye uğradılar. Ebu Musa onlarla merhabalaşıp, kolaylık diledikten sonra: "Size faydası dokunacak bir şey yapabilmeyi ne kadar isterdim!" dedi ve az sonra hatırladı: "Evet evet! Şurada Allah'ın malından mal var. Onu Emirü'l-mü'minin (Hz. Ömer)'e göndermek istiyorum. Ben onu size karz olarak vereyim. Siz onunla Irak mallarından satın alın, sonra da Medine'de satın. Sermayeyi emiru'l-mü'minin'e ödeyin, kar da sizin olsun!" dedi. Abdullah ve Ubeydullah: "Bunu yapmak isteriz" dediler ve yaptılar. Ebu Musa, Hz. Ömer (ra)'e onlardan malı almasını yazdı. Medine'ye geldikleri vakit malı sattılar, kar ettiler. Parayı Hz. Ömer'e verdikleri zaman: "Ebu Musa, her askere size yaptığı gibi borç veriyor mu?" diye sordu. Oğulları, "Hayır!" dediler. Bunun üzerine Hz. Ömer: "Emiru'l-mü'mininin iki oğlu olduğunuz için borç vermiş. (Olmaz böyle şey!) Sermayeyi de, karı da getirin!" diye gürledi. Abdullah sükut etti. Ubeydullah ise: "Ey Emiru'l-mü'minin, bu davranış sana yakışmaz! Eğer bu sermaye noksanlaşsa veya kaybolsa idi, biz tazmin edecektik" dedi. Fakat Hz. Ömer: "Karı da getirin!" diye ısrar etti. Abdullah yine sesini çıkarmadı. Ubeydullah (önceki söylediklerini tekrar ederek) karşılık verdi. Bunun üzerine Hz. Ömer'in meclis arkadaşlarından bir adam: "Ey Emiru'l-mü'minin! Bunu mudarebe saysan!" teklifinde bulundu. Hz. Ömer de: "Evet, onu mudarebe kıldım!" deyip, sermayeyi ve karın yarısını aldı. Abdullah'la Ubeydullah da diğer yarısını aldılar.

Muvatta, Kıraz 1, (2, 687,688)

Dünya Radyo'yu Canlı Dinle
İMKB 100
78.208
DOLAR
1,7855
EURO
2,3595
Cumhuriyet Altını
424,14
Copyright © 2006 Arnavutköy Rehberi- Tüm Hakları Saklıdır | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.