Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi Açıldı

Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi Açıldı

18 Haziran 2008 Çarşamba 08:55
Arnavutköy Belediyesi’nin Fatih Caddesi üzerinde inşa ettiği bina, Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi olarak hizmet vermeye başladı.

Kısa bir süre içerisinde faaliyete geçen Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi Çardaktepe mevkiinde Arnavutköy Belediyesi tarafından inşa edilerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edildi. Kadınlarımızın ve çocuklarımızın faydalanabileceği bu merkezde her türlü sağlık taraması, tetkiki ve teşhisi ücretsiz olarak yapılabiliyor.


Sağlıklı aile ve toplumun oluşturulması amaçlanarak hizmet vermeye başlayan bu merkezde şu hizmetleri ücretsiz olarak almak mümkün;


-          Kemik Erimesi Taraması


-          Meme Kanseri Taraması


-          Rahim Ağzı Kanseri Taraması


-          Genital Enfeksiyon Taraması


-          Kalp Damar Hastalıkları Risk Taraması


-          Gebelik – Lohusalık Takibi


-          0-6 Yaş Sağlam Çocuk Gelişimi Takibi


-          Psikolojik Danışmanlık


-          Sağlık Eğitimi


Tüm bu hizmetlerden yararlanabilmek için vatandaşlarımızın “ALO 153” numaralı telefonu arayarak randevu almaları gerekiyor. Randevu alındıktan sonra T.C. kimlik numaranızı gösterin nüfus cüzdanınızla birlikte randevu saatinden 10 dakika önceden Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi’nde hazır bulunmanız tavsiye ediliyor.  


kaynak:mutlu bahtiyar


Kategori:
Etiketler:
  Bu sayfada sizin de yorumunuz yayınlanabilir!
  Haber ile ilgili fikir ve düşüncelerinizi diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
  Genel olarak hangi sosyal ağı kullanıyorsunuz?

  Facebook % 36.84(7)
  Twitter % 31.58(6)
  YouTube % 10.53(2)
  Linkedin % 0(0)
  Google +% 0(0)
  İstangram % 10.53(2)
  Blog % 0(0)
  Pinterest % 10.53(2)

  İnsanlar kıtlığa maruz kaldılar. Resulullah (sav) bir cuma günü hutbe verirken bir bedevi kalkıp: "Ey Allah'ın Resulü, malımız helak oldu, horantamız aç kaldı, bizim için Allah'a dua ediver!" dedi. Bunun üzerine Aleyhissalatu Vesselam ellerini kaldırdı. Biz gökte bir bulut göremiyorduk. Nefsim elinde olan Zat'a yemin olsun, daha ellerini geri çekmeden semada dağlar gibi bulutlar peydah oldu. Derken daha minberden inmemişti bile ki, sakalından yağmur damlaları dökülmeye başladı. O gün, ertesi güne kadar yağmur yağdı. Daha sonraki günde de yağdı, onu takib eden günde de yağdı, hatta müteakip cumaya kadar yağış devam etti. Öyle ki, o bedevi veya bir başkası kalkıp: "Ey Allah'ın Resulü, binalarımız yıkıldı, mallarımız suda boğuldu, bizim için Allah'a dua ediver (artık yağmur kesilsin)" dedi. Aleyhissalatu Vesselam ellerini kaldırıp: "Allahım etrafımıza yağdır, üzerimize olmasın!" diye dua ettiler. Eliyle bulutlara doğru hangi istikametteki buluta işaret etti ise, bulutlar orada açıldı. Bütün Medine buluttan temizlendi." Bir rivayette de de şöyle denmiştir: "Allahım, (yağmur) etrafımıza yağsın, üzerimize değil! Allahım,dağların ve tepelerin üzerine, vadilerin içine, ağaç biten yerlere olsun!" Hz. Enes der ki: "Bulut hemen çekildi, biz de çıkıp güneşte yürüdük."

  Buhari, İstiska 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 24, Menakıb 25, Cum'a 34, 35, Edeb 68, Da'avat 24; Müsli

  Dünya Radyo'yu Canlı Dinle
  İMKB 100
  78.208
  DOLAR
  1,7855
  EURO
  2,3595
  Cumhuriyet Altını
  424,14
  Copyright © 2006 Arnavutköy Rehberi- Tüm Hakları Saklıdır | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.