Spor Dostları Dostlarıyla Buluştu

Spor Dostları Dostlarıyla Buluştu

03 Ocak 2010 Pazar 13:06
Geçtiğimiz günlerde İlçemizde Eğitim ve Sporun gelişmesi, yaygınlaşması sağlamak amacı ile Kaymakamlığımız önderliğinde başlatılan SPOR DOSTU Projesi kapsamında Kaymakamımız, Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube

     Geçtiğimiz günlerde İlçemizde Eğitim ve Sporun gelişmesi, yaygınlaşması sağlamak amacı ile Kaymakamlığımız önderliğinde başlatılan "SPOR DOSTU" Projesi kapsamında Kaymakamımız, Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürü, İş Adamları, Sanayiciler, Okul Spor Klüp Başkanları ve Okul Müdürleri kahvaltılı toplantıda bir araya gelmişler ve yapılan bu projeyi protokol haline getirmişlerdi.

 

    Okul Spor Kulüplerinin maddi ve manevi olarak desteklenmesi sağlayarak çocuklarımızın ve gençlerimizin daha iyi yetişmesi ve daha iyi şartlarda spor yapmasını hedefleyen bu projeye destek olan işadamları ve sanayiciler kendilerine dost seçtikleri okulları ziyaret ederek öğrenciler ile tanıştılar.

 

     Yapılan bu ziyaretlerden biriside geçtiğimiz günlerde Şeyh Şamil İlköğretim Okulunda gerçekleşti.Okulu ziyarete gelen spor dostu  Ayhan ERKAN okul bünyesinde bunan kulüpte top koşturan öğrencilerle tanışarak onlara spor yapmanın öneminden bahsetti.Öğrencilere bir konuşma yapan Erkan  Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklı olanını severim.” Sözünü hatırlatarak yapacakları sportif faaliyetlerin onlara olumlu davranışlar kazandırması gerektiğine değindi.İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Şahinde Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan ASKODER( Arnavutköy Spor Kulüplerini Destekleme ve Koordinasyon Derneği) hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra Spor Dostu Ayhan Erkan’a, okul müdürü Ahmet Ermumcu ve Beden Eğitimi Öğretmeni Yusuf Avcıya ASKODER’in rozetlerini taktı.Yapıla ziyaret ardından öğrencilerle birlikte fotoğraf çektirmeyi ihmal etmeyen işadamı Ayhan Erkan okul bünyesinde yapılacak olan sportif faaliyetlere destek olacağını dile getirdi.İşte Arnavutköyde bulunan SPOR DOSTU işadamları ve okulları:

 

T.C.

ARNAVUTKÖY KAYMAKAMLIĞI

"SPOR DOSTU"OLAN SANAYİCİ &  İŞ ADAMLARIMIZ

 

S. NO

OKUL SPOR KULUBUMUZ

"SPOR DOSTU"

Sanayiciler & İş Adamı

1

Boğazköy İlköğretim Okulu

Kenan ŞAHİNLER

2

Cemal Reşit Rey İlköğretim Okulu

Bülent Yılmaz

3

Deliklikaya İlköğretim Okulu

Ilker Tayalı

4

Deliklikaya İlköğretim Okulu

Ilker ÖZGÜN

5

Hadımköy Çok Programlı Lise

Ahmet Rasim TÜKEK

6

Hasan Tahsin İlköğretim Okulu

Kazım DOĞAN

7

Mimar Sinan İlköğretim Okulu

Salih FIRINCI

8

Osmangazi İlköğretim Okulu

Necati GÖKSU

9

Örfi Çetinkaya End.Meslek Lisesi

Salih AKGÜN

10

Sabri Akın İlköğretim Okulu

Mustafa DEMİRCİ

11

Şeyh Şamil İlköğretim Okulu

Ayhan ERKAN

 
 
 
 
Kategori:
Etiketler:
  Bu sayfada sizin de yorumunuz yayınlanabilir!
  Haber ile ilgili fikir ve düşüncelerinizi diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Toplam (1) adet yorum eklenmiştir.
  Ziyaretçi22 Ocak 2013 14:01
  canım okulum benim

  Bu içeriği görüntüleyebilmek için Adobe Flash Player yüklemeniz gerekmektedir!

  Get Adobe Flash player

  Ayda Kaç Kitap Okuyorsunuz?


  Resulullah (sav)'a vahiy indiği zaman, yüzünün yakınlarında arı uğultusu gibi bir ses işitilirdi. Bir gün, O'na vahiy indirildi. Bir müddet öyle kaldı. Sonra o hal açıldı. O da Mü'minun suresinden ilk on ayeti okudu: "Mü'minler kurtuluşa ermiş, umduklarına kavuşmuşlardır. Onlar namazlarını Allah'tan korkarak, hürmet ve tevazu içinde ve tadil-i erkan ile kılarlar. Onlar dünya ve ahiretlerine faydası dokunmayan her türlü şeyden yüz çevirirler. Onlar nail oldukları her türlü nimetin zekatını aksatmadan verirler. Onlar namuslarını korurlar. Ancak hanımlarına ve cariyelerine karşı müstesna, bunlarla olan yakınlıklarından dolayı kınanmazlar. Kim helal sınırını aşarak bunların ötesine geçmek isterse, işte öyleleri haddini aşmış olanlardır. O mü'minler ki, Allah'a ve kullara karşı olan emanet ve mesuliyetlerini yerine getirirler ve sözlerinde dururlar. Onlar namazlarını devamlı olarak, vaktinde ve şartlarına riayet ederek kılarlar, işte onlar varislerin ta kendileridir. Onlar Firdevs cennetine varis olurlar. Onlar orada ebedi olarak kalacaklardır" (Mü'minun, 1-11). Arkadan dedi ki: "Kim bu on ayeti yerine getirirse cennete girer." Sonra kıbleye yöneldi ve ellerini kaldırıp: "Allahım (hayrımızı) artır, bizi (iyilik yönüyle) noksanlaştırma. Bize ikram et, zillete düşürme. Bize ihsanda bulun, mahrum etme. Bizi tercih et, (düşmanlarımızı) bize tercih etme. Allahım, bizi razı kıl, bizden de razı ol!" buyurdular.

  Tirmizi, Tefsir, Mü'minun, (3172)

  Dünya Radyo'yu Canlı Dinle
  İMKB 100
  78.208
  DOLAR
  1,7855
  EURO
  2,3595
  Cumhuriyet Altını
  424,14
  Copyright © 2006 Arnavutköy Rehberi- Tüm Hakları Saklıdır | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.